ХАМЗА ЈАШАРИ ЌЕ НАСТАПИ НА МЛАДИНСКИТЕ ОЛИМПИСКИ ИГРИ ВО БУЕНОС АИРЕС

Македонскиот репрезентативец во џудо, Хамза Јашари е дел од македонската делегација која ќе учествува на третите Младински олимписки игри што од 6. до 18. октомври ќе се оддржат во Буенос Аирес.

Согласно распоредот на олимписките игри, Јашари ќе се појави на татамите веќе во недела, 7. октомври, за кога се закажани сите борби од оваа тежинска категорија.

По фантастичните резултати на Европското кадетско првенство каде заврши како трет, вторите места на кадетскиот куп на Африка и Европскиот кадетски куп во Фолоника, и освоениот златен медал од Европскиот кадетски куп оддржан во Загреб, кои и му ја донесоа олимписката „А“ норма, македонската јавност сосема оправдано очекува нов успех на Хамза Јашари.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *